środa, 19 maja 2021

Niedziela Miłosierdzia ze Zwiastunem z Gór w Bazylice Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Zduńskiej Woli.

Witam serdecznie :)
W lutym 1931 roku Pan Jezus mówił do Siostry Faustyny - Jego słowa zostały przez nią zapisane w Dzienniczku: "(...) Ja pragnę, aby było Miłosierdzia święto. Chcę, aby ten obraz, który wymalujesz pędzlem, żeby był uroczyście poświęcony w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, ta niedziela ma być świętem Miłosierdzia.(...) Dusze giną mimo Mojej gorzkiej Męki. Daję im ostatnią deskę ratunku - to jest święto Miłosierdzia Mojego. Jeśli nie uwielbią Miłosierdzia Mojego, zginą na wieki.(...) Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. Pragnę, aby święto Miłosierdzia było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W tym dniu otwarte są wnętrzności Miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła Miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii Świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W tym dniu otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski.(...)"
Z wielką radością i wdzięcznością przyjęłam zaproszenie księdza prałata Dariusza Kalińskiego do Bazyliki Mniejszej pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - Sanktuarium Urodzin i Chrztu Świętego Maksymiliana w Zduńskiej Woli na sobotę i niedzielę 10 i 11 kwietnia 2021 roku.
Mogłam dzielić się świadectwem osobistych spotkań z Ojcem Świętym Janem Pawłem II podczas Pierwszej Oazy III-go stopnia przeżywanej w Rzymie i w Castel  Gandolfo w dniu tego święta, które zgodnie z prośbą Pana Jezusa zapisaną w Dzienniczku przez Siostrę Faustynę Kowalską wprowadził do Kościoła Powszechnego nasz Święty Papież w roku 2000 - w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.
Dodatkową radością stała się dla mnie możliwość uczestniczenia w Eucharystii i powiedzenia krótkiego świadectwa w kaplicy dojazdowej pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego znajdującej się w należącej do parafii pobliskiej miejscowości Czechy - tego dnia odprawiona w kaplicy Msza Święta wiązała się z odpustem.

Tak w Zduńskiej Woli jak w Czechach dzień był wypełniony żarliwą modlitwą, radosnymi spotkaniami z kapłanami i parafianami, piękną, rozśpiewaną Eucharystią i Koronką do Miłosierdzia Bożego.
Jestem bardzo wdzięczna księdzu proboszczowi Dariuszowi i księżom wikariuszom za zaproszenie, za wspaniałe, ciepłe przyjęcie, gościnność okazaną mi pod dachem parafialnego domu :) Za otwarte serca pełne życzliwości :)))
Dziękuję pani Marcie Cieślak za przybliżenie osoby Rajmunda Kolbe-Świętego Maksymiliana i jego Rodziny w domu, w którym urodził się ten niezwykły, wspaniały franciszkanin-Męczennik.
Najserdeczniejsze Bóg zapłać za wszelkie dobro wszystkim wspaniałym Osobom, które dane mi było spotkać w Zduńskiej Woli i w Czechach w Niedzielę Miłosierdzia Bożego :)                                                                                                                   Joasia Jurkiewicz
Ojciec Święty Jan Paweł II - Kraków-Łagiewniki, 17 sierpnia 2002, 
homilia - fragmenty
"O niepojęte i niezgłębione Miłosierdzie Boże -
kto Cię godnie uwielbić i wysławić może
Największy Przymiocie Boga Wszechmocnego -
Tyś słodka nadzieja dla człowieka grzesznego." (Dzienniczek Świętej Faustyny 951)
Umiłowani Bracia i Siostry, powtarzam dzisiaj te prosta i szczere słowa Świętej Faustyny, by wraz z nią i z wami wszystkimi wielbić niepojętą i niezgłębioną tajemnicę Bożego Miłosierdzia. Podobnie jak ona chcemy wyznać, że nie ma dla człowieka innego źródła nadziei jak Miłosierdzie Boga. Pragniemy z wiarą powtarzać - Jezu, ufam Tobie! 
To wyznanie, w którym wyraża się ufność we wszechmocną Miłość Boga, jest szczególnie potrzebne w naszych czasach, w których człowiek doznaje zagubienia w obliczu wielorakich przejawów zła. Trzeba, aby wołanie o Boże Miłosierdzie płynęło z głębi ludzkich serc pełnych cierpienia, niepokoju, zwątpienia, poszukujących niezawodnego źródła nadziei.(...)
"Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci Ciało i Krew, Duszę i Bóstwo Najmilszego Syna Twojego, a Pana naszego, Jezusa Chrystusa na przebłaganie za grzechy nasze i świata całego." 
Dla nas i świata całego... Jak bardzo dzisiejszy świat potrzebuje Bożego Miłosierdzia! Na wszystkich kontynentach z głębin ludzkiego cierpienia zdaje się wznosić wołanie o miłosierdzie. Tam, gdzie panuje nienawiść i chęć odwetu, gdzie wojna przynosi ból i śmierć niewinnych, potrzeba miłosiernej Miłości Boga, w której świetle odsłania się niewypowiedziana wartość każdego ludzkiego istnienia. Potrzeba Miłosierdzia, aby wszelka niesprawiedliwość na świecie znalazła kres w blasku prawdy.(...)
Niech to przesłanie rozchodzi się z tego miejsca na całą naszą umiłowaną Ojczyznę i na cały świat. Niech się spełnia zobowiązująca obietnica Pana Jezusa, że "stąd ma wyjść Iskra, która przygotuje świat na ostateczne Jego przyjście." Trzeba tę iskrę Bożej Łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu Ogień Miłosierdzia. W Miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście. To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego Miłosierdzia, którzy przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami Miłosierdzia!
Boże, Ojcze Miłosierny,
który objawiłeś swą Miłość
w Twoim Synu, Jezusie Chrystusie
i wylałeś na nas w Duchu Świętym Pocieszycielu,
Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka.
Pochyl się nad nami grzesznymi,
ulecz naszą słabość, przezwycięż wszelkie zło,
pozwól wszystkim mieszkańcom Ziemi
doświadczyć Twojego Miłosierdzia,
aby w Tobie, Trójjedyny Boże
zawsze odnajdywali źródło nadziei.
Ojcze Przedwieczny,
dla bolesnej Męki i Zmartwychwstania Twego Syna
miej Miłosierdzie dla nas i całego świata! Amen.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz